Lady Gaga podala na exmanažéra protižalobu

Americká speváčka Lady Gaga podala protižalobu na svojho bývalého hudobného manažéra Roberta Fusariho, ktorý ju zažaloval pre údajné nezaplatené honoráre z piesní a ďalších príjmov.

Lady Gaga vo svojej žalobe uviedla, že ich zmluva z roku 2006 je “neplatná a právne neúčinná”. Lady Gaga, ktorá podala protižalobu pod svojim občianskym menom Joanne Stefani Germanotta, tvrdí, že Fusariho dohoda s ňou bola urobená tak, aby skryla svoj pravý zámer. Podľa speváčky je ním zaistiť “obžalovaným nezákonnú kompenzáciu za ich služby ako nelicencovaných sprostredkovateľov práce”.

Robert Fusari podal na Lady Gaga žalobu o 30,5 milióna dolárov (zhruba 22,3 milióna eur). Hudobník a hudobný producent priznal, že dostal zhruba 611-tisíc dolárov (približne 447,3 tisíca eur), no podľa neho to nepredstavuje plnú sumu, na ktorú má právo. Robert Fusari tvrdí, že Lady Gaga, jeho bývalá partnerka, sa s ním rozišla po úspešnom štarte svojej kariéry.

V súdnych dokumentoch Fusari, ktorý je podpísaný aj pod hitom Bootylicious zoskupenia Destiny’s Child, tvrdí, že s Lady Gaga sa zoznámil v marci 2006, keď ešte vystupovala pod občianskym menom Joanne Stefani Germanotta. Jej potenciál si uvedomil po tom, čo si ju vo svojom štúdiu vypočul hrať na klavíri.

Fusari vyhlásil, že mu trvalo niekoľko mesiacov, kým z nej urobil Lady Gaga. Toto meno začala vraj používať na jeho podnet. Samotná 23-ročná popová hviezda minulý rok povedala, “bola som Gaga od doby, keď som mala 19, do mojej prvej nahrávacej zmluvy”. “Vždy som sa obliekala takto ešte predtým, ako ma ľudia poznali ako Lady Gaga. Vždy som bola takáto,” dodala.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.