Životopis kočky z New Yorku

Malá Stefani
Vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta sa narodila talianským rodičom 20. marca 1986 v Upper West Side – Manhattane v New York City. Už v detstve študovala na súkromnej katolíckej škole Convent of the Sacred Heart a neskôr v sedemnástich bola jednou z dvadsiatich ľudí z celého sveta prijatá na univerzitu Tish Shool of the Arts v New Yorku, kde študovala hudbu. Keď mala dvadsať začala pracovať pre Interscope records ako textárka piesní. Písala pesničky napríklad pre skupinu Pussycat Dolls. Jej prácu ovplyvňovali rockeri ako David Bowie či Queen, rovnako ju ovplyvnili popoví speváci ako Madona a Michael Jackson.

Neľahká cesta k úspechu.
Pokiaľ by sa Vám táto okúzľujúca kočka mala predstaviť iba troma slovami , asi by povedala: “Speváčka, 23 rokov, bydlisko USA”. Lady Gaga prišla na svet v meste New York. V pulzujúcom a dynamickom velkomeste, ktoré nikdy nespí.

Talianský temperament.
Narodila se 20. marca 1986 v znamení ryby. V jej žilách koluje zmyselný talianský temperament. Nedivte sa, veď jej rodičia sú nefalšovanými Talianmi. Túžba predvádzať sa a uspieť je jej viac než vlastná. Za svojim snom ide systematicky už od útleho detského veku. Jej pravé meno je trochu dlhšie než umelecký pseudonym. Občianským menom je Stefani Joanne Angelina Germanotta.

Za čo môže Queen …
Už ako malé dievčatko milovala hudobnú skupinu Queen. Svoj pseudonym má vďaka ich známej piesni Radio Gaga. Ako malá prejavovala výrazný hudebný talent. Od svojich štvrtých narodenín hrála na piano. Prvá skladba na seba nenechala dlho čakať. Pieseň zložila už v 13 rokoch. Navštevovala slávnou umeleckú školu v New Yorku „Tisch School Of Arts”, ako sedemnásťročná teenagerka.

Sestry Hiltonové mala za spolužiačky.
Lady Gaga mala dnes už slavné spolužiačky, ktoré sa vedia vo vodách showbiznisu pohybovat s patričnou istotou. Na strednú školu „Sacred Heart School” na Manhattane chodila spolu s Paris a Nicky Hiltonovými.

Textárka a skladateľka.
Dokonca skladala piesne pre divoké Pussycat Dolls, Britney Spears a New Kids On The Block. Získávala tak potrebné skúsenosti, ostruhy a orientáciu na hudobnom trhu. Pritom stále snívala o vlastnej kariére speváčky.

Sen o spievaní.
Bol to už len krôčik k spievaniu. To sa pošťastilo v roku 2008, kedy vydala svoj prvý album s trefným názvom The Fame. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Jej fanúšikovia zakladajú fankluby a napodobôujú jej módný štýl. Rádia hrajú jej songy po celom sveta, rovnako ako televízie hudebné klipy.

A zrodila sa hviezda.
Úspech majú hlavne pesničky „Poker Face” a „Just Dance“. Lady Gaga dosiahla na pomyselnú métu. Jej snaženie dospelo ku kýženého cíle. Niet divu, veď má v rukách hneď niekoľko tromfov. Vie si sama zložiť texty, dokáže skvele tancovať a spievať. To všetko zabalí do ultramoderného hávu popovej princeznej. A hviezda je na svete! Nechajte sa unášať jej chytlavými tónmi.

15 thoughts on “Životopis kočky z New Yorku”

 1. ..ja pop music nepocuvam takmer vobec.. ale i tak priznavam ze má lady gaga daco do seba, aj jej hudba, videoklipy atd.. jej pop mi príde inteligentný, nie taký vykalkulovaný narozdiel od toho co hrá napr. britney spears.. lady gaga nerobí tuctové veci, je iná a to je na nej zaujímavé..

 2. Lady Gaga je najlepšou, najúžasnejšou,najoriginálnejšou speváčkou na hudobnej scéne.Nielenže vyniká svojim správaním, ale dokonale aj spevom. V dnešnej dobe nemá žiadnu konkurenciu.

 3. Lady Gaga : 1. Je naj. spevacka v nasej generacii ! 😀
  2. Deti z celeho sveta ju zboznuju (aj ja)!
  3.Ma dobre piesne a cool saty (niekedy)!
  4. Je moj idol 😀
  5. V buducnosti chcem byt ako ona
  6. Jej pesnicky viem zahrat aj na klaviri :*
  7. A este chcem dodat ze Lady Gaga je SUPER 😀

 4. gaga je úžasná speváčka, je absolútne jedinečná , má fantastické pesničky a je to môj obrovský hudobný vzor. i love lady gaga ♥♥♥!!!

 5. Ja ju mám veľmi rada je to moja naj speváčka. V mobile mám všetky pesničky od A po Z-et.
  Ja už hrám 4 roky na klavíry a skúšam aj jej skladby. Moja spolužiačka (tiež jej fanúšik) vie od nej zahrať na klavíry Poker face, Just dance, Bad Romance, Love game. Ja viem celý album The Fame zahrať na gitare a Poker Face na klavíry.

 6. Mala a í má vzrušujúci život a dobieha i Madonu, nied divu že jej život jej závidi veľa hviezd……….SI NAJ!!!

 7. ahoj poslala bi si mi tvoj naozajstni zivotopis a este niekolko fotiek?prosim ta posli mi to

 8. tak to nepochopim jak taky dement jak paris hilton mohla chodit na umelecku skolu…..sak ona nevie ani spievat ani tancovat ani hrat

Comments are closed.