Lady Gaga vystúpi v Prahe aj Budapešti

Lady Gaga sa v rámci svetového turné The Monster Ball predstaví nielen vo Viedni, ale aj v Prahe a Budapešti. V maďarskej metropole vystúpi 7. novembra v Budapest Arena, informovala jej oficiálna webová stránka. Vstupenky sa dajú kúpiť v sieti Eventim od 14 500 do 24 500 forintov (od 54 do 91 eur). Podobne stoja vstupenky na koncert v Prahe, ktorý sa uskutoční 17. novembra v O2 Aréne. “Vstupenky budú stáť 1390 až 2590 českých korún (od 54 do 101 eur). Fanúšikovia ich v predpredaji nájdu od 10. mája,” uviedol Petr Novák z agentúry Live Nation. Lady Gaga odohrá koncert vo viedenskej Stadthalle 11. novembra, vstupenky stoja v sieti Ticketnet.at od 79,50 do 102 eur.

Svetové turné The Monster Ball odštartovala 24-ročná hudobníčka s občianskym menom Stefani Joanne Angelina Germanotta 27. novembra 2009 v Montreale. Po koncertoch v USA a Kanade sa vo februári presunula do Veľkej Británie a Írska a v marci na Nový Zéland a do Austrálie. Od 14. do 18. apríla odohrala štyri koncerty v Japonsku. Speváčka, ktorú mnohí označujú za druhú Madonnu, bude od 7. do 25. mája vystupovať v kontinentálnej Európe a potom sa opäť presunie na Britské ostrovy a do Severnej Ameriky.

Na v poradí druhom svetovom turné speváčka promuje svoj debutový album The Fame (2008) a tiež druhú štúdiovku The Fame Monster (2009). Na týchto nahrávkach sa nachádzajú jej svetoznáme hity Just Dance, LoveGame, Poker Face, Paparazzi, Bad Romance a Telephone. V čase spomínaných vystúpení by ale mohla mať dokončenú už aj tretiu štúdiovku a fanúšikovia a fanúšičky by sa tak mohli dočkať aj dosiaľ nezverejnených skladieb.

(pridala Ema, zdroj: SITA)